Ali_logo_bachovy esence

Bachovy esence

To je síla mocných květů 

v kapkách, které dovedou 

uvolnit tělo i mysl.

Bachovy esence umí nejvíce pomoci s emocemi, které nás mnohdy uvězní ve stavu, který se může projevovat také fyzicky. Uvolní a ukážou, že stejný svět okolo nás můžeme vnímat také jinak: lépe, jednodušeji, klidněji, s láskou a důvěrou.

 

Jsou bez vedlejších účinků, jsou vhodné i pro děti a těhotné. Mohou se kombinovat s běžnými léky nebo bylinami.

S čím mohou Bachovy esence pomoci:

Strach

Uvolní strachy, paniku, úzkosti, sevření v představách neúspěchu. Už se nebudeš muset strachovat, tyto emoce propustí Bachovy esence.

Stres

Tlak v práci, doma, ve škole dovedeš zvládat s esencemi daleko lépe. Uvolní napětí, propustí agresi a nervozitu. Otevřou tvé srdce a stres budeš zvládat s lehkostí.

Plná hlava

Myšlenky ti nedají pokoj? Stále se noříš ve složitosti řešení a máš potíže se spánkem? Esence dovedou propustit přemíru myšlenek a urovnat je do klidu.

Potlačení sebe

Všichni mají přednost a jejich životy jsou důležitější než ten tvůj? Jak se ale prosadit a nezapomínat tak na sebe? Také pomohou esence najít sebe samu.

… a mnoho dalších případů nerovnováhy ve tvém životě mohou Bachovy esence pomoci vyřešit. Čti dále …

Dr. Bach

Doktor Bach věřil, že příčinou fyzických zdravotních problémů je náš emocionální stav. Vyvinul proto 38 květových esencí založených na našich emocionálních reakcích, která nám pomáhají podporovat náš každodenní život. Tyto esence seskupil podle osobnosti a emocionálních reakcí.

 

Pracuji s esencemi značky Healing Herbs z Anglie. Vyrábí je Julian Barnard, který je považován za jednoho z předních světových odborníků na anglické květové esence. Tento druh esencí je připravován ručně s láskou a péčí na venkově v Herefordshire. Mají pozuruhodnou kvalitu a účinnost. Vybrala jsem si je právě proto, že nejsou dělány v kvantitě, ale ručně v menším množství. A zde vidím a cítím úplně jinou energii, která se mnou souzní.

Jak to funguje?

38 květových esencí představuje komplexní systém léčení. Jsou účinné proti všem možným negativním stavům mysli. Pomáhají lidem odolávat špatnému fyzickému stavu, který je výsledkem nerovnováhy mysli.

Pro výrobu esencí se používá především sluneční metoda. Slunce působí na esence vznášející se na hladině vody. Díky slunečním paprskům se do vody přenáší bioinformace z květů jednotlivé byliny. Používá se také metoda vaření, a to především pro esence ze stromů. Květy, výhonky či listy se musí sbírat v určitou denní dobu a také roční období, aby energizace do vody měla ten nejsilnější účinek. Sbírají se byliny rostoucí volně v přírodě, nikoliv za tímto účelem pěstované. Důležité je také místo sběru, dbá se na to, aby bylo z toho nejčistšího prostředí.

Bachovy esence po své energetizaci do vody se podávají ředěné v kapkách. Nejlepším způsobem užívání je nakapat čtyři kapky přímo pod jazyk a nechat působit přes sliznice dutiny ústní. To vše opakovat 4x denně. S každým nakapáním tak své mysli i tělu připomenete, jak změnit své myšlení k uzdravení. Důležitá je tedy pravidelnost. Díky ní se přepisují zažité vzorce, které nám v životě škodí.

Cílem užívání Bachových esencí je odlupovat jednotlivé vrstvy negativních emocí, které ovlivňují náš život. Většinou se děje postupně, až se objeví klíčový problém (spouštěč, trauma), aby mohl být také vyřešen. Obnovovací schopnost esencí způsobuje, že se řeší jeden problém za druhým. Je to proces sebeobjevování, který je výjimečně užitečný pro každého z nás. Podpoří také naše pozitivní emoce a otevře srdce našim darům.

Kde získám Bachovy esence?

kup si sam/a nebo si nech namíchat na míru pro tebe

Vybírám z nabídky:

více esencí najdeš v e-shopu

KDY NE?!

Nejsou známy žádné kontraindikace v užívání Bachových esencí. Nemají žádné negativní účinky. Dobře je snášejí i malé děti a těhotné ženy. Nevadí užívání spolu s léky západní či východní medicíny. Je vhodný rozestup alespoň hodinu od užívání jiných medikamentů.

Přejít nahoru