Rituál zavinování

Provedení životní situací, 

naslouchání 

a celodenní péče.

Propuštění zátěže, ukončení traumatu.

Zavinutí 01

Říká se mu také zavírání kostí / zavírání starého. Tento původní slovanský rituál uzavře odžité a otevře se novému.

Celý den naslouchání a péče o ženu. Tak by se dal ve zkratce označit tento rituál.

Vhodný pro ženy po porodu nebo po ztrátě miminka, dítěte, blízké osoby. Uzavírat můžete ale jakékoliv životní situace, např. pokoření nemoci, menopauza, rozchod s partnerem či partnerkou, změna zaměstnání, nový životní směr, nalezení sebe sama a mnoho dalšího.

Co tě při rituálu čeká

Příprava prostoru

Chystání věcí, oltáře, bylin, olejů a ceremoniálního nápoje. Na tom všem se podílíme společně a energeticky dáváme znamení k jasnému začátku.

Sdílení - péče o mysl

Mluvení o záměru, který si do rituálu přinášíš. Jsem naslouchající, držící prostor a jemně vedoucí téma k jasnému rozluštění a vyústění k jeho konci.

Masáž - péče o tělo

Zvědoměné témata při sdílení uhladíme při vědomé masáži těla. Čeká tě opečování s vůní překrásných esenciálních olejů.

Koupel/napářka - detox

Bylinná koupel nebo napářka dovede odvést poslední zbytky původního nastavení těla, mysli i duše. Byliny volíš intuitivně z nabídky vhodných pro tyto účely. Můžeš si donést své nebo vybrat z mé nabídky.

Zavinutí

Po celém dni sdílení, hýčkání a detoxu je zde proces samotného zavinutí do sedmi tradičních lněných šátků určených výhradně pro tento rituál. Nejprve spolu zámky uzavřeme, zakuklíme staré. Poté zámky odemykáme pro zrození nového života.

Ukončení

Odemknutím zámků celý rituál končí. Je teď tvůj čas v tichu a postupný návrat do reality. Já ukončuji prakticky uklízením prostoru. Ty odpočíváš a uzemňuješ se. Proces rituálu se jemně ukončuje ještě několik dní. Buď k sobě laskavá/ý.

Rituál zavinování_tradice

Historie rituálu zavinování

Původně je rituál zavinování poporodní proces. Je to hodně starý tradiční rituál a kořeny má v mnoha zemích světa. Rituál má vždy podobný záměr, a to fyzicky, energeticky i spirituálně uzavřít své téma. Dříve prováděly tímto rituálem zejména porodní báby. Ovšem v dnešní době se hodně rozšířil i na další témata, jako jsou rozchody, změna profese, první menstruace, menopauza, úmrtí blízké bytosti, …

Je možné se také setkat s názvem zavírání kostí nebo rituál rebozo. Rebozo jsou totiž tradiční šátky, které se při zavinování používají. V Mexiku a dalších zemích Jižních Ameriky se tradice zavinování stále předává. Tam byla téměř nepřerušena. V Evropě je původ tohoto rituálu pravděpodobně v Rusku a na Ukrajině a nyní se opět rozšiřuje zpět do Evropy. Svědčí o tom stále větší povědomí evropských žen. 

V NĚKTERÝCH KULTURÁCH SE POUZE ZAVINUJE DO ŠÁTKŮ. U NÁS POUHÉ ZAVINUTÍ NESTAČÍ. ŽENY POTŘEBUJÍ DELŠÍ ČAS, ABY SE MOHLY PROPOJIT SAMY SE SEBOU, SE SVOU DUŠÍ, ABY SE VYPOVÍDALY, OTEVŘELY A UVOLNILY. NE KAŽDÁ ŽENA JE SPOJENÁ SAMA SE SEBOU NATOLIK, ABY MOHLA TÉMA POUZE ZAVŘÍT. V NAŠICH KONČINÁCH JE POTŘEBA O TÉMATU PROMLUVIT, ZVĚDOMIT, POCHOPIT A AŽ POTÉ UZAVŘÍT POMOCÍ ŠÁTKŮ.

Držím
pro
tebe
bezpečný
prostor

Co je potřeba?

si uvědomit před tím, než začnu o této ceremonii uvažovat?

Záměr je velmi důležitý. Je to základ k rozhodnutí a vkročení do rituálu zavinování. Spoj se sám/a se sebou a řekni si, jaké téma potřebuješ uzavřít? Jsi připraven/á? Záměr bývá jasný a zrodí se pouze v tvé hlavě, přicházíš si na něj sám/a, i přestože vnímáš signály zvenčí. Už jen tvé rozhodnutí uzavřít něco, co ti neslouží, rozhýbe celý vesmír, aby se tak dělo pro tvé dobro. 

Prostor, kde se rituál vykonává, není náhodný. Může být u tebe doma. Může být také v neutrálním prostředí, ve kterém nebudeš nervózní, jestli je dost uklizeno a jestli žádný člen rodiny rituál nepřeruší. Kdekoliv pak spolu tvoříme čistý prostor s oltářem ještě před samotným započetím rituálu. Pozvány jsou dost často také bytosti, s kterými komunikuji já i ty.

Máš otázky?

Vždy vyvstanou dotazy a ty nejčastější zodpovídám:

Rituál zavinutí

je jako objetí, dokolébání a nasycení zavinované bytosti. Spojení smyslů těla a duše, práce v hloubce.

Uzavírá bránu v životě, kterou projdeš fyzicky, mentálně i duchovně. 

Jaké jsou účinky rituálu? Sdílím zkušenosti zavinutých:

„Přestože jsem věděla, do čeho jdu a jaký záměr budeme řešit, překvapila mě hloubka tématu. Kam až sahal vzorec v mé hlavě, který mě brzdil v mém životě. To vše bylo objeveno, propuštěno, obrečeno a uhlazeno. Vědomý dotek v podobě masáže byl úžasný. Tolik pozornosti k mé osobě v tak dlouhý čas jsem v životě nezažila. Zbytečně jsem váhala, jestli je pro mě rituál vhodný. Posunul mě moc. Děkuji za něj.“

„Nečekala jsem, jak příjemné může být takové zakuklení do mumie. Cítila jsem se jako v náručí mámy. Usnula jsem. A to vše, co zavinutí předcházelo se nedá popsat. Poprvé v životě se vše točilo jen kolem mě. Bez souzení, bez nevyžádaných rad, bez škatulkování. Přijde mi, jakoby se mi uzavřela nějaká díra, kterou mi utíkalo teplo a životní síla. Přijdu si jako znovuzrozená. Z celého srdce děkuji za tuto zkušenost. Díky.“

„Od prvního okamžiku, kdy mi Alice vyprávěla, že něco takového existuje, jsem věděla, že je to přímo pro mne. Když to vložila do svého portfolia a začala sama zavinovat, věděla jsem, že až přijde čas, absolvuji to. Když mi pak ale řekla, že zavinování je o to intenzivnější, když je v blízkém období narozenin, bylo rozhodnuto. Rozhodnutí tedy padlo, přesvědčení bylo silnější než kdy jindy. Asi dva dny před samotným rituálem došlo k pochybnostech a obavám, které se z neopodstatněného důvodu stupňovaly. V tom mě ale Alice kontaktovala přes SMS, prostě ve správný okamžik s dostatečnou dávkou podpory. Samotný den byl tak nějak zvláštní, jiný. Očekávání se mísila se zvědavostí a obavou z výsledku a pochybnostmi o správnosti mého rozhodnutí. Nakonec ale zjistíte, že k ničemu takovému nebyl důvod. A možná právě proto je celý rituál takový jaký je, nezapomenutelný, zvláštní a zajímavý. To, jak bude celý den probíhat, Vám sdělí sama Alice. Instrukce jsou podrobné, přehledné, pak jen zbývá dodržet všechna její doporučení. Sama se pak v den rituálu o Vás krásně postará a bude Vám báječnou průvodkyní. V mém případě čas plynul šíleně rychle a celý proces byl o něco delší než jsem si myslela. Ve chvíli, kdy byl rituál dokončen začala nastupovat velmi silná fyzická únava, možná až vyčerpání. Vše se však krásně srovnalo asi do hodiny a ten stav, co následoval, bych si chtěla v mysli i pocitech uchovat co možná nejdéle…krásno, volnost, svěžest, myšlenky přichází a odchází, ničím se nezabýváte. Objektivní výsledky celého procesu ví sama Alice, já zase přesně vím tu subjektivní stránku, která je důležitá pro mne. Pokud někdo váhá, je zřejmé, že o tom přemýšlí a pokud o tom přemýšlí, je zřejmé, že na něj bude mít rituál pozitivní vliv. Dnes už vím, že příště bych byla ve větším klidu a uvolněnější, den bych si více užila. Navždy to ale pro mne bude jako zdolání nedosažitelného.“

Ceník

Na kolik si cením tuto službu? 

Rituál zavinování je celodenní proces uzavření, péče a zrodu nové ženy. Tomu odpovídá ceník níže.

Akce pro prvních pět zavinutých

4.900,- Kč

Uzavření tématu,

péče, sdílení a

zavinutí.

Veřejné sdílení po rituálu (recenze)

Základní cena

9.800,- Kč

V tuto chvíli nelze objednat.

Využij nabídky pro prvních pět

zavinutých za sníženou

poloviční cenu.

Ubytování ateliér Alicche

1.000,- Kč

Pro rituál zavinutí v mém ateliéru

Soukromí pro dosednutí tématu

Teplá polévka k večeři

Teplá kaše ke snídani

Objednávka

rituálu zavinování

Odesláním Tvých kontaktních údajů si přeješ být informován/a o detailních možnostech rituálu zavinování. Spojím se s Tebou pro domluvu termínu virtuální schůzky před samotným zavinováním, abychom se poznali a definovali vše potřebné. Těším se na tebe.

Fotky z uplynulých rituálů

Jak probíhá vědomá masáž?

Vědomá masáž se soustředí vždy na uhlazení zvědoměných témat při předchozím sdílení. Každá bytost si žádá trošku jinou péči, a tak nabízím tyto základní druhy:

Varianta 1

Olejová

Masáž probíhá na masážním lehátku, kde budeš v teple zakryt/a. Odahlenou máš pouze aktuálně masírovanou část těla. Olej tvoříme spolu na místě. Vybíráme z mnoha vůní různých vysoce kvalitních esenciálních olejů. Tak aby Ti voněly a přinesly to nejlepší uvolnění.

Varianta 2

Přes oblečení

Probíhá také na masážním lehátku, kde jsi ve vlastním pohodlném oblečení. Vědomý dotek směřujeme na části těla, které potřebují uhladit, protáhnout či jinak aktivovat. Při tomto druhu doteku se orientuji na akupresurní body a jejich uvolnění nebo energetické doplnění.

Varianta 3

Kombinace

Zde kombinujeme oba předchozí druhy vědomé masáže. Je vhodný pro ty, kteří chtějí být oblečení a zároveň mít opečované jen některé části těla olejem. Vybíráme většinou ruce nebo chodidla, případně obličej.  Olej tvoříme spolu na místě stejně jako je zmíněno u čistě olejové varianty 1.

Jak probíhá očista?

Očista po sdílených tématech je nutným prožitkem, který je potřeba udělat fyzicky. Díky tomu dojde k propuštění zátěží. Každá bytost si může vybrat jiný druh prožitku:

Varianta 1

Koupel

Probíhá pouze v případě zavinování u tebe doma, pokud máš vanu. Společně namícháme bylinky podporující tělesnou očistu, se kterými se ve vaně drhneš a odpočíváš. Při koupeli jsi v místnosti sám/a a necháváš na sebe působit vše, co se událo při rituálu před tím. Má podpora je vždy z povzdálí, přítomna jsem jen v případě potřeby.

Varianta 2

Napářka

Napařování je proces očisty skrze jemnou páru nad hrncem plnou bylin, kdy žena sedí na speciální židličce. Při napářce nejsou vidět intimní partie a můžeš se tak cítit v bezpečí díky dlouhé sukni/šatům. Napařování má velký čistící efekt u kořenové a sakrální čakry. Emoce, které nebyly vyplaveny při předchozích částech rituálu, zde vždy bezpečně odejdou.

Varianta 3

Peeling

Tam, kde není vana a nelze použít napářka, je možné očistu provést pomocí bylinného peelingu ve sprše. Společně mícháme bylinky se solí a tvoříme očistnou směs pro detoxikaci pokožky a energetickou očistu těla. Velmi oblíbený způsob očisty pro muže, kteří si mnohdy nepotrpí na teplou vanu. Díky energetickým pohybům solného peelingu očistí celý povrch těla.

MÁŠ OTÁZKY?

Nevíš si rady, jaká služba by byla pro Tebe vhodná? Zvol nezávaznou půlhodinovou konzultaci zdarma on-line nebo telefonicky.

Přejít nahoru